GİB APK Download – for Gelir İdaresi Başkanlığı

videoshow app

GİB APK is a free app listed in Business Apps. It is very easy to install GİB app on your android device. Use the link a

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından, sunulan hizmetlerden kişilerin elektronik ortamda yararlanabilmesi; vergisel yükümlülüklerin mükelleflerce kolay ve hızlı bir şekilde yerine getirilebilmesi, borç sorgulama ve borç ödeme işlemlerinin yapılabilmesi, beyanname, bildirim, yazı, dilekçe, tutanak, rapor ve diğer belgelerin elektronik ortamda verilebilmesi ve bu belgelere ilişkin yapılan işlemlerin sonuçlarının ilgililerine elektronik ortamda sunulması amacıyla İnteraktif Vergi Dairesi (ivd.gib.gov.tr) ve GİB Mobil uygulaması oluşturulmuştur.

GİB Mobil uygulamasına;

Kullanıcı bilgileri (kullanıcı kodu / T.C. kimlik numarası / vergi kimlik numarası) ve şifre ile (önceden edinilmiş olan İnternet Vergi Dairesi, Hazır Beyan Sistemi, Defter Beyan Sistemi veya e-Beyanname Sistemi şifreniz)
e-Devlet şifresi ile,

Kullanıcı kodu ve şifre yok ise “e-Devlet ile Kayıt Ol” adımından kullanıcı kodu ve şifre edinerek,

Vergi dairesine şahsen ya da posta yoluyla başvuruda bulunulması ile şifre edinerek,

giriş yapılabilmektedir.

e-Devlet ile kayıt ol ve şifremi unuttum işlemlerinde; kullanıcı ilgili menü üzerinden e-Devlet girişine yönlendirilir. Tüzel kişiliklerde kanuni temsilcinin T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile, gerçek kişilerde ise gerçek kişinin T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile mobil uygulamaya geçiş sağlanır ve Başkanlığımız kontrollerinin ardından kullanıcı kodu ve şifre elektronik ortamda teslim edilir.

Download APK(v2.8.9)

This article comes from the Internet and does not representvidmate videoPosition, please indicate the source for reprinting:https://www.silksvault.com/4536/gib-apk-download-for-gelir-idaresi-baskanligi/

youtube vens